Palaute
x

Anna palautetta

Anna meille palautetta

* Pakollinen kenttä
Valikko

Koulutuslautakunta

Koulutuslautakunta käyttää kunnalle perus- ja esiopetuksesta, lasten päivähoidosta, nuorisotoimesta, lukiokoulutuksesta ja vapaasta sivistystyöstä sekä taiteen perusopetuksesta annetuilla lailla määriteltyä ratkaisuvaltaa, jollei muuta ole säädetty tai määrätty.
Lisäksi koulutuslautakunta osallistuu aktiivisesti toisen asteen ammatillisen koulutuksen kehittämiseen yhteistyössä kaupungin elinkeinotoimen ja paikkakunnan elinkeinoelämän kanssa sekä muiden II asteen koulutuksen järjestäjätahojen kanssa. Koulutuslautakunta jakaa Pieksämäen opintorahaston apurahat.

KOULUTUSLAUTAKUNTA V.  2013 – 31.5.2017

Varsinainen jäsen: Henkilökohtainen varajäsen:
Puheenjohtaja
Jouni Vironen, SDP
Linnatie 25 A 1
76850 NAARAJÄRVI
p. 044 558 2659, 050 389 9266
jouni.vironen@pp.inet.fi
Pekka Rilla, SDP
I varapuheenjohtaja
Lotta Salminen, Kesk.
p. 040 878 5385
salmlott@yahoo.co.uk
Maritta Hämäläinen, Kesk.
Telataipaleentie 116
76850 NAARAJÄRVI
maritta_hamalainen@hotmail.com
II varapuheenjohtaja
Marja-Liisa Kähkönen, Kok.
Kohisevantie 160
76850 NAARAJÄRVI
p. 050 918 2676
Marja.L.Kahkonen@gmail.com
Mirja Kääriäinen, Kok.
Kivitie 2 A 2
76940 NENONPELTO
p. 044 348 7709
mirkkuliinosh@gmail.com
Seppo Haavisto, (Kok.), sitoutumaton
Kenttäkatu 10 AS 3
76100 PIEKSÄMÄKI
p. 0400 658 955, 015 481 120
seppo.haavisto@co.inet.fi
Timo Taavitsainen, Kok.
Sepänkuja 5
76130 PIEKSÄMÄKI
p. 040 811 6926
timo.taavitsainen@hotmail.fi
Hannu Lappi, Kesk.
Postitie 3 as 3
77570 JÄPPILÄ
hannuhenriklappi@gmail.com
Esa Maaranen, Kesk.
Samu Levänen, Kesk.
Karjalankatu 18-20 D 34
76100 PIEKSÄMÄKI
samu_lev@hotmail.com
Jukka Hynönen, Kesk.
jukkahynonen@gmail.com
Sanna Hirvonen, Kesk.
sanna.p.hirvonen@gmail.com
Jani Hirvonen, PS
Sorvarintie 1
76850 NAARAJÄRVI
p. 050 345 1569
jani.p.hirvonen@gmail.com
Antti Kivimäki, KD
p. 040 835 0795, 040 305 6637
antti.kivimaki@esedu.fi
Tanja Lähdekorpi, KD
p. 046 617 8107
tanja.lahdekorpi@gmail.com
Jarna Räsänen, SDP
p. 040 867 4534
jarna.rasanen@pp.inet.fi
Jaana Hämäläinen, SDP
Tomi Saharinen, Vas.
Kuusitie 10
76120 PIEKSÄMÄKI
p. 045 138 8389
tomisah@gmail.com
Eija Lappalainen, Vas.
Impivaarantie 8
76850 NAARAJÄRVI
p. 040 588 6729
eija.lappalainen@pp2.inet.fi
Eret Tiitinen, Kesk.
p. 0400 771 173
eret.tiitinen@kuntopalvelut.fi
Tuula Tenhunen, Kesk.
Lamminmäentie 364
76780 LAMMINMÄKI
p. 0440 980 383
tuula.tenhunen@pieksamaki.fi