Palaute
x

Anna palautetta

Anna meille palautetta

* Pakollinen kenttä
Valikko

Perusturvalautakunta

Perusturvalautakunta on:

1. sosiaalihuoltolain tarkoittama toimielin
2. kansanterveyslain tarkoittama toimielin
3. tartuntatautilain tarkoittama tartuntatautien torjunnasta vastaava toimielin

Perusturvalautakunta ratkaisee edellä sanotuissa laissa mainituille viranomaisille kuuluvat asiat. Perusturvalautakunnan järjestämän erikoissairaanhoidon laajuudesta päättää valtuusto vuosittain talousarvion ja taloussuunnitelman hyväksymisen yhteydessä.
Keski-Savon ympäristölautakunnan Keski-Savon ympäristötoimi toimii kemikaalilain, elintarvikelain, terveydensuojelulain, ympäristön hallinnosta annetun lain tarkoittamana viranomaisena sekä nikotiinikorvaushoitoon tarkoitettujen valmisteiden lupa- ja valvontaviranomaisena.

 

PERUSTURVALAUTAKUNTA v. 2013 – 31.5.2017

Varsinainen jäsen: Henkilökohtainen varajäsen:
Puheenjohtaja
Ilpo Hänninen, Kesk.
Hänniläntie 40
77120 VENETMÄKI
p. 0400 759 594
i.hanninen@luukku.com
Kalevi Kaasinen, Kesk.
Pirttimäenkatu 12
76150 PIEKSÄMÄKI
p.0500 348 488
kalevi.kaasinen@gmail.com
I varapuheenjohtaja
Ari Kekäläinen, SDP
p. 0440 341 720
aritapio695@gmail.com
Arto Kärki, SDP
Pienolantie 18
76150 PIEKSÄMÄKI
p. 0400 768 033
arto.karki@pp.inet.fi
II varapuheenjohtaja
Raimo Julkunen, PS
Sukkulakuja 2
76130 PIEKSÄMÄKI
p. 040 801 3999
Anneli Järvinen, PS
anneli.jarvinen@pp.inet.fi
Sanna Hirvonen, Kesk.
sanna.p.hirvonen@gmail.com
Jani Hirvonen, PS
Sorvarintie 1
76850 NAARAJÄRVI
p. 050 345 1569
jani.p.hirvonen@gmail.com
Seppo Kakkonen, SDP
Mustikkapolku 12
76100 PIEKSÄMÄKI
p. 0400 854 812
seppo.kakkonen@weturitallit.fi
Risto Huuhka, SDP
Juvantie 574
77330 VIRTASALMI
p. 0400 150 222
risto.huuhka@gmail.com
Marika Kiiveri, Kok.
p. 040 577 3939
Mari Blommendahl, Kok.
Pirttimäenkatu 35
76150 PIEKSÄMÄKI
p. 040 519 9555
mari.blommendahl@pieksamaenkokoomus.fi
Kaija Kollanus, SDP
Lahnasentie 120
77110 PALTANEN
p. 040 505 5690
kaija.kollanus@hotmail.com
Terttu Salo, SDP
Pirttimäentie 286
76150 PIEKSÄMÄKI
p. 045 131 5125
terttu.salo@rautalampi.fi
Arvo Levänen, Kesk.
Ruuhilammentie 102 A
77570 JÄPPILÄ
p. 0400 240 133
multalansora@pp.inet.fi
Samu Levänen, Kesk.
Karjalankatu 18-20 D 34
76100 PIEKSÄMÄKI
samu_lev@hotmail.com
Anja Manninen, Kesk.
Koulupolku 2
76940 NENONPELTO
p. 040 869 6039
anja.k.manninen@gmail.com
Eret Tiitinen, Kesk.
p. 0400 771 173
eret.tiitinen@kuntopalvelut.fi
Risto Mykkänen, Vas.
Näkinkuja 8
76120 PIEKSÄMÄKI
p. 050 441 3911
risto.mykkanen@pp2.inet.fi
Anna Mykkänen, Vas.
Näkikuja 8
76120 PIEKSÄMÄKI
Anja Pakarinen, SDP
p. 040 750 9107
anja.i.pakarinen@gmail.com
Jarna Räsänen, SDP
p. 040 867 4534
jarna.rasanen@pp.inet.fi
Pirkko Peltoniemi, KD
Kontiopuisto 32 A 1
76120 PIEKSÄMÄKI
p. 0400 650 843
Riitta Hakulinen, KD
Laura Pitkänen, Vihr.
lapitk@student.inet.fi
laura.pitkanen@vihreat.fi
p. 040 545 0231
Kirsi Jämsä,  Vihr.
Anu Rajasuo, Kesk.
p. 050 353 2874
anu.rajasuo@hotmail.com
Maritta Hämäläinen, Kesk.
Telataipaleentie 116
76850 NAARAJÄRVI
p. 044 574 1228
maritta_hamalainen@hotmail.com
Pekka Seppä, Kok.
p. 0440 255 256
pekka.seppa@surffi.fi
Kim Silander, Kok.