Palaute
x

Anna palautetta

Anna meille palautetta

* Pakollinen kenttä
Valikko

Perusturvalautakunta

Perusturvalautakunta on:

1. sosiaalihuoltolain tarkoittama toimielin
2. kansanterveyslain tarkoittama toimielin
3. tartuntatautilain tarkoittama tartuntatautien torjunnasta vastaava toimielin

Perusturvalautakunta ratkaisee edellä sanotuissa laissa mainituille viranomaisille kuuluvat asiat. Perusturvalautakunnan järjestämän erikoissairaanhoidon laajuudesta päättää valtuusto vuosittain talousarvion ja taloussuunnitelman hyväksymisen yhteydessä.
Keski-Savon ympäristölautakunnan Keski-Savon ympäristötoimi toimii kemikaalilain, elintarvikelain, terveydensuojelulain, ympäristön hallinnosta annetun lain tarkoittamana viranomaisena sekä nikotiinikorvaushoitoon tarkoitettujen valmisteiden lupa- ja valvontaviranomaisena.

 

PERUSTURVALAUTAKUNTA v. 1.6.2017  alkaen

Varsinainen jäsen: Henkilökohtainen varajäsen:
Puheenjohtaja
Ari Hänninen, kok.
Vehkalantie 4
76850 Naarajärvi
p. 040 301 2202
ari.hanninen@pieksamaenkokoomus.fi
Heikki Skyttä, kok.
p. 040 563 1433
heikki.skytta@pieksamaenkokoomus.fi
Varapuheenjohtaja
Yrjö Merikoski, kesk.
Luokkikuja 5
76120 Pieksämäki
p. 015 482 567
yrjo.merikoski@gmail.com
Jani Hirvonen, kesk.
Sorvarintie 1
76850 Naarajärvi
p. 050 345 1569
jani.p.hirvonen@gmail.com
Samu Levänen, kesk.
Karjalankatu 20 D 34
76100 Pieksämäki
samu_lev@hotmail.com
Aki Pomell, kesk.
p. 040 834 1534
aki.pomell@gmail.com
Anne-Mari Nyrhinen, kesk.
anne-mari.nyrhinen@elisanet.fi
Sirpa Tikka, kesk.
p. 050 911 0997
tiksi.kaarina@gmail.com
Lotta Salminen, kesk. Tuula Tenhunen, kesk.
Lamminmäentie 364
76780 Lamminmäki
p. 0440 980 383
tuula.tenhunen@pieksamaki.fi
Esa Annala, vas.
p. 040 369 6584
stobelius@gmail.com
Mikko Ojala
Inka Karjalainen, vihr.
inka.karjalainen@pieksamaki.fi
Kirsi Jämsä, vihr.
p. 0500 348 348
kirsi.jamsa@pp.inet.fi
Kati Romo, sos.dem.
kati.romo@hotmail.com
Seija Boehm, sos.dem.
Savontie 51-53 C 20
76100 Pieksämäki
p. 040 726 0499
boehm.seija@gmail.com
Juha Riittinen, demarit
Marjatie 10-12 C 27
76100 Pieksämäki
p. 044 769 5757
juha.riittinen@gmail.com
Hannu Nykänen
Taavantie 1
76850 Naarajärvi
Karin Karjalainen, ps
Palokintie 219
76850 Naarajärvi
p. 040 168 4850
kaarin.karjalainen@jippii.fi
Anita Paunonen, ps
anita.paunonen@hotmail.com
Marika Kiiveri, kok.
p. 040 577 3939
Mari Blommendahl, kok.
Pirttimäenkatu 35
76150 Pieksämäki
p. 040 519 9555
mari.blommendahl@pieksamaenkokoomus.fi