Palaute
x

Anna palautetta

Anna meille palautetta

* Pakollinen kenttä
Valikko

Vapaa-aikalautakunta

Vapaa-aikalautakunta huolehtii ja vastaa kirjastotoimesta, liikuntatoimesta ja kulttuuritoimesta.
Lautakunta myöntää vuosittain kulttuuri-, ja liikuntatoimen avustukset sekä määrittää avustusten myöntämisen periaatteet.

 

VAPAA-AIKALAUTAKUNTA V. 2013 – 31.5.2017

Jäsenet: Varajäsenet:
Puheenjohtaja
Sanna Hirvonen, Kesk.
sanna.p.hirvonen@gmail.com
Anne Maarit Dahlberg, PS
Patolammentie 98
77110 PALTANEN
anne.pieksamaki@suomi24.fi
I varapuheenjohtaja
Julia Vatanen, Vas.
julia.watanen@hotmail.com
Ari Lehvonen, Vas.
II varapuheenjohtaja

Ajdin Beharic, Vihr.

Jaakko Rosengren, Vihr.
Vilhulantie 12 a 2
76850 NAARAJÄRVI
jaakko@vankka.net
Suvi Harlin, SDP
p. 045 111 7395
suvi-83@hotmail.com
Terttu Salo, SDP
Pirttimäentie 286
76150 PIEKSÄMÄKI
p. 045 131 5125
terttu.salo@rautalampi.fi
Heimo Kontro, Kesk.
Matintie 6
76850 NAARAJÄRVI
p. 050 307 5701
heimo.kontro@netti.fi
Samu Levänen, Kesk.
Karjalankatu 18-20 D 34
76100 PIEKSÄMÄKI
samu_lev@hotmail.com
Esa Maaranen, Kesk. Jaakko Ropponen, Kesk.
Marika Manninen, Kesk.
Virmasjärventie 721 b
77330 VIRTASALMI
marika.manninen@pieksamaki.fi
Marja Neuvonen, Kesk.
Pirttimäenkatu 20
76150 PIEKSÄMÄKI
p. 0500 404 853
markku.neuvonen@luukku.com
Pauli Rytkönen, SDP

Jorma Laasonen, SDP
Savonkuja 5 C 14
76150 PIEKSÄMÄKI
p. 0400 930 770
jorma.laasonen@pp2.inet.fi
Rita Schulz, Kok.
p. 044 997 5459
ritalottaschulz@gmail.com
Kaarina Puikkonen, Kok.
Sivukatu 5-7 A 3
76120 PIEKSÄMÄKI
p. 040 548 3685
kaarina.puikkonen@netti.fi
Heikki Sopanen, SDP
Metsämiehentie 93
76120 PIEKSÄMÄKI
Mikko Valkonen, SDP
mikko.valkonen82@gmail.com
Sirpa Tikka, Kesk.
Oikopolku 12
77570 JÄPPILÄ
p. 050 911 0997
tiksi.kaarina@gmail.com
Lotta Salminen, Kesk.
p. 040 878 5385
salmlott@yahoo.co.uk