Palaute
x

Anna palautetta

Anna meille palautetta

* Pakollinen kenttä
Valikko

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta käyttää vapaasta sivistystyöstä sekä taiteen perusopetuksesta annetuilla laeilla määriteltyä ratkaisuvaltaa. Lisäksi lautakunta vastaa kirjastotoimesta, liikuntatoimesta ja kulttuuritoimesta.
Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta myöntää vuosittain kulttuuri- ja liikuntatoimen toiminta-avustukset määrärahojen puitteissa sekä määrittää avustusten myöntämisen periaatteet.

 

 

KULTTUURI- JA VAPAA-AIKALAUTAKUNTA 1.6.2017 – 31.5.2021

Varsinainen jäsen: Henkilökohtainen varajäsen:
Puheenjohtaja

Ajdin Beharic
ajdin.beharic@lh.pieksamaki.fi

Jaakko Rosengren, vihr.
jaakko.rosengren@lh.pieksamaki.fi
Varapuheenjohtaja
Heimo Kontro, kesk.
Matintie 6
76850 Naarajärvi
p. 050 307 5701
heimo.kontro@lh.pieksamaki.fi
Karri Peltola, kesk.
Poikkitie 27
76100 Pieksämäki
p. 040 863 7196
karri.peltola@lh.pieksamaki.fi
Aki Pomell, kesk.
p. 040 834 1534
aki.pomell@lh.pieksamaki.fi
Jukka Hynönen, kesk.
jukka.hynonen@lh.pieksamaki.fi
Sirpa Tikka, kesk.
p. 050 911 0997
sirpa.tikka@lh.pieksamaki.fi
Ulla Hynninen, kesk.
Heponiementie 46
77570 Jäppilä
p. 045 189 7160
ulla.hynninen@lh.pieksamaki.fi
Anne-Mari Nyrhinen, kesk.
anne-mari.nyrhinen@lh.pieksamaki.fi
Saara Lallukka, kesk.
Suurikankaantie 35
77380 Kantala
p. 045 630 7945
saara.lallukka@lh.pieksamaki.fi
Markus Åkerlund, vas.
Vilhulantie 14 B 8
76850 Naarajärvi
p. 045 616 9997
markus.akerlund@lh.pieksamaki.fi
Olli-Matti McLees
Niittäjänkuja 7
olli-matti.mclees@lh.pieksamaki.fi
Janita Kuismin
Hietamäentie 130
76850 Naarajärvi
p. 040 188 7983
janita.kuismin@lh.pieksamaki.fi
Satu Hirvonen, kd
satu.hirvonen@lh.pieksamaki.fi
Heikki Sopanen, sos.dem.
Metsämiehentie 93
76120 Pieksämäki
p. 0440 131 339
heikki.sopanen@lh.pieksamaki.fi
Mauri Kekkonen, sos.dem.
Lenkkitie 85 B
76280 Partaharju
p. 050 542 0319
mauri.kekkonen@lh.pieksamaki.fi
Anne Poikolainen, sos.dem.
anne.poikolainen@lh.pieksamaki.fi
Kati Romo, sos.dem.
kati.romo@lh.pieksamaki.fi
Aapo Taivalantti, ps
Kontiopuisto 32 D 25
76120 Pieksämäki
p. 045 187 4644
aapo.taivalantti@lh.pieksamaki.fi
Risto Korhonen, ps
Tierantie 32 D 32
76150 Pieksämäki
p. 045 127 2437
risto.korhonen@lh.pieksamaki.fi
Anna-Maria Kovanen, kok.
p. 040 834 8128
anna-maria.kovanen@lh.pieksamaki.fi
Mirja Kääriäinen, kok.
p. 044 348 7709
mirja.kaariainen@lh.pieksamaki.fi