Vanhusneuvosto

VANHUSNEUVOSTO 2021-2025

(1.8.2021 alkaen, tiedot päivitetty 3.11.2021)

 

Varsinaiset jäsenet:                                  

Kristillisen Eläkeliiton Pieksämäen Eläkeyhdistys ry
Pirjo Ikonen
Kiskokatu 3 A 4
76100 Pieksämäki
040 051 4333

 

Pieksämäen Seniorit ry
Kerttu Isometsä
Tapparakatu 7 A 3
76100 Pieksämäki
0500 186 382
kerttu.isometsa@gmail.com

 

Pieksämäen Seudun Eläkkeensaajat ry
Sirpa Itäaho
Tuohiniementie 6 B 8
76100 Pieksämäki
040 570 3224
sirpa.itaho@icloud.com

 

Eläkeliiton Pieksämäen yhdistys ry
Kalevi Kaasinen, vpj
Pirttimäenkatu 12
76150 Pieksämäki
0500 348 488
kalevi.kaasinen@gmail.com

 

Eläkeliiton Jäppilän yhdistys ry
Esko Kaukonen, pj
Särkimäentie 478
77460 Maavesi
0400 100 332 p. 040 3473355
esko.kaukonen@gmail.com

 

VR:n Eläkeläisten Liitto Pieksämäen osasto ry
Jorma Laasonen
Kuusitie 44 A 6
76120 Pieksämäki
0400 930 770
jorma.laasonen@gmail.com

 

Pieksämäen Senioriopettajat ry
Terttu Soininen
Häyrisentie 7 A 2
76100 Pieksämäki
040 844 8628
terttu.i.soininen@gmail.com

 

Pieksämäen alueen sosiaali- ja terveysalan
järjestöjen tuki Paiste ry
Ritva Vuohelainen
Hiidenkuja 2
76850 Naarajärvi
050 308 3779
ritva.vuohelainen@gmail.com

 

Kaupunginhallituksen edustaja
Tuula Kuronen
Harvarannantie 220
77430 Siikamäki
050 405 0238
tuula.kuronen@lh.pieksamaki.fi

 

Perusturvalautakunnan edustaja
Ari Hänninen
Vehkalantie 4
76850 Naarajärvi
040 301 2202 p. 015 482 567
ari.hanninen@lh.pieksamaki.fi

 

Teknisen lautakunnan edustaja
Mirja Loponen
Kiskokatu 1 C 11
76100 Pieksämäki
040 545 8410 p. 050 340 2466
mirja.loponen@lh.pieksamaki.fi

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan edustaja
Anne Hämäläinen
Metsäkouluntie 10
76100 Pieksämäki
045 187 4644 p. 040 526 4853

 

Ikäihmisten tulosaluejohtaja
Päivi Kauppinen
040 198 5430
paivi.kauppinen@pieksamaki.fi

 

Teija Skön, sihteeri
Latomo
Kauppakatu 1
76100 Pieksämäki
044 588 2201 (työ)
teija.skon@pieksamaki.fi